Менопауза вважається невід’ємним етапом старіння жіночого організму. Після 40 років яєчники починають змінювати кількість продукованого естрогену — гормону, необхідного для менструації та вагітності. З віком рівень естрогену стає все меншим, через що стають слабшими кровоносні судини.1

Симптоми менопаузи:

 • гормональні порушення, у тому числі нерегулярний цикл;
 • відчуття приливів (хвилі жару в грудній клітці, що поширюються на шию, обличчя та руки);
 • сухість у статевих органах;
 • нетримання сечі, що є результатом зниження тонусу сечового тракту;
 • зміна настрою та поганий сон.

Зверніть увагу! Дефіцит естрогену — одна з причин прояву симптомів не лише менопаузи, але й остеопорозу. Жінки у період клімаксу здатні швидко втрачати кісткову масу.3 Коли втрата кісткової тканини досягає певної межі, починає розвиватися остеопороз. Це захворювання ще називають “мовчазним”, адже воно не має яскравих симптомів. Лише після травми чи перелому, які спричинені втратою кісткової маси, можна встановити діагноз “остеопороз”.

Роль вітаміну D3 у період менопаузи

Вітамін D3 допомагає засвоювати кальцій в організмі, що запобігає розвитку остеопорозу на фоні швидкого зниження естрогену. Це є особливо важливим для жінок у період менопаузи та постменопаузи, адже саме вони найчастіше страждають на остеопороз — захворювання, яке супроводжується зниженням міцності кісток, підвищенням їхньої ламкості та зростанням ризику переломів хребта чи шийки бедра.

Без допомоги вітаміну D3 кальцій засвоюється лише на 10 - 15%.4

Вітамін D3 здатен не лише зміцнювати кістки, але й збільшувати силу м'язів, що дозволяє знизити частоту падіння. Завдяки цьому жінка не буде втрачати рівновагу тіла. Вченими також доведено, що дефіцит вітаміну D3 посилює нестачу естрогену.2 Оскільки вітамін D3 являється не просто вітаміном, а прогормоном, його призначають разом з кальцієм для гормональної терапії жінок у період менопаузи.

Зверніть увагу! Для жінок в період менопаузи добова норма вітаміну D3 становить 1000 МО, а кальцію - 1500 мг.1

Як полегшити симптоми менопаузи?

 • Дотримуватись здорового харчування (фрукти, овочі, молочні продукти).
 • Займатися спортом, вести активний спосіб життя, робити помірні фізичні вправи (це допоможе знизити приливи крові).
 • Носити просторий одяг із натуральних тканин.
 • Обмежити вживання кави та чаю.
 • За рекомендацією лікаря — пройти курс гормональної терапії, а також нормалізувати рівень вітаміну D3.

Природними джерелами вітаміну D3 є сонячне проміння, сир, тріска, коров’яче молоко та яйця. Проте для того, щоб отримати вітамін D3 від сонця необхідна еритемна доза (перебувати під прямими сонячними променями до почервоніння шкіри). Якщо ж розглядати їжу в якості джерела вітаміну D3, необхідно з’їсти чималу кількість продукту: щодня треба з’їдати більше 4 кг сиру або випивати більше 1 літру вершків чи 100 літрів коров’ячого молока. Відтак найоптимальніше отримати денну норму вітаміну D3 із медикаментозних препаратів.

Наразі найприйнятнішою формою застосування вітаміну D3 у терапевтичній практиці для лікування і профілактики захворювань є водний розчин.

Чому саме водний розчин вітаміну D3?5

 • Всмоктування з шлункового каналу у 5 разів швидше;
 • Швидкий початок клінічного ефекту вітаміну D3, що починається вже за 5-7 днів;
 • Ефект при застосуванні водного розчину зберігається до 3 місяців;
 • Зручність і безпека лікарської форми.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Правильне дозування та доцільність профілактичного лікування може призначити тільки лікар-педіатр.

Література:

 1. “Здоровье@mail.ru” - health.mail.ru/disease/menopauza
 2. Recent study reports no effect of vitamin D and calcium on menopausal symptoms - www.vitamindcouncil.org
 3. Первичный остеопороз: клиника, диагностика и лечение/Л. Б. Лазебник, С. Б. Маличенко/Медицинский научно-практический журнал “Лечащий врач”
 4. Vitamin D Deficiency. Michael F. Holick, M.D., Ph.D. N Engl J Med 2007;357:266-81.
 5. Інформація про лікарський засіб для використання у професійній діяльності медичними та фармацевтичними працівниками. З повною інформацією про препарат можна познайомитись в інструкціях для медичного застосування.