Депресія — це психічний розлад, що має дві форми: легку та складну. Легка форма супроводжується відчуттям пригніченості, однак не вибиває із загального життєвого ритму. Зниження працездатності, стан апатії чи погіршення пам’яті означає, що депресія загострилась до тяжкої форми.

З віком частота розвитку депресії лише зростає: у період 18-25 років на неї страждають 5%, а у 25-45 — близько 8%. У людей похилого віку депресія є одним із найпоширеніших психічних розладів.2

Як розпізнати депресію?

Симптоми, як і причини, бувають різними і залежать від індивідуальних особливостей людини.

Проте можна виділити декілька основних ознак депресії:

 • втрата інтересів та насолоди життям;
 • важкість у прийнятті рішень, знижена концентрація;
 • постійне відчуття втоми та проблеми зі сном;
 • асоціальна поведінка (недовіра до людей, усамітнення);
 • стан відчаю та зневіри;
 • поява суїцидальних думок.

Як вітамін D3 впливає на депресію?

У результаті багатьох досліджень було встановлено, що вітамін D3 допомагає підтримувати не лише фізичне, а й психологічне здоров’я. Існує тісний зв’язок між ним і так званим гормоном щастя (серотоніном), а дефіцит кожного може викликати депресію.

Вітамін D3 активізує рецептори на поверхні клітин головного мозку і може надсилати хімічні сигнали до тканин. Він впливає на ті ділянки мозку, що відповідають за психічне здоров’я, у тому числі депресію. Також вітамін D3 сприяє продукуванню певних хімічних речовин та гормонів, що входять до складу багатьох антидепресантів.

Дослідження показують, що люди з дефіцитом вітаміну D3 у крові схильніші страждати від депресії, особливо в осінньо-зимовий період.3 Тут і проявляється найбільший зв’язок між вітаміном D3 та депресією, а саме — сезонним афективним розладом. У холодну пору року через нестачу сонячного проміння більшість відчуває так звану “сезонну депресію”. Головною закономірною причиною такого стану є дефіцит вітаміну D3.1

Як позбутися депресії?

 • визначити, що саме викликало депресію та уникати факторів стресу;
 • поділитися своїми проблемами та переживаннями з рідними та близькими;
 • поповнити рівень вітаміну D3 в організмі;
 • скорегувати свій режим харчування та сну, частіше бувати на свіжому повітрі;
 • звернутися до лікаря, який призначить лікування.

Природними джерелами вітаміну D3 є сонячне проміння, сир, тріска, коров’яче молоко та яйця. Проте для того, щоб отримати вітамін D3 від сонця необхідна еритемна доза (перебувати під прямими сонячними променями до почервоніння шкіри). Якщо ж розглядати їжу в якості джерела вітаміну D3, необхідно з’їсти чималу кількість продукту: щодня треба з’їдати більше 4 кг сиру або випивати більше 1 літру вершків чи 100 літрів коров’ячого молока. Відтак найоптимальніше отримати денну норму вітаміну D3 із медикаментозних препаратів.

Наразі найприйнятнішою формою застосування вітаміну D3 у терапевтичній практиці з метою профілактики є водний розчин.

Чому саме водний розчин вітаміну D3?4

 • Всмоктування з шлункового каналу у 5 разів швидше;
 • Швидкий початок клінічного ефекту вітаміну D3, що починається вже за 5-7 днів;
 • Ефект при застосуванні водного розчину зберігається до 3 місяців;
 • Зручність і безпека лікарської форми.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Правильне дозування та доцільність профілактичного лікування може призначити тільки лікар-педіатр.

Література:

 1. “Vitamin D Council” - www.vitamindcouncil.org/blog/vitamin-d-plays-important-role-in-reproductive-health
 2. World health organization’s statistics - www.who.int
 3. Eyles, D.W., Smith, S., Kinobe, R., et al., "Distribution of the vitamin D receptor and 1 alpha-hydroxylase in human brain"
 4. Інформація про лікарський засіб для використання у професійній діяльності медичними та фармацевтичними працівниками. З повною інформацією про препарат можна познайомитись в інструкціях для медичного застосування.